niedziela, maj 31, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

W czwartek 26 lutego 2009 r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Pamiętnikarskiego „Moje strony rodzinne dawniej i dziś”. Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac konkursowych. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła pięć najlepszych pamiętników, które zostały nagrodzone. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Wanda Wachowicz oraz Jan Kaszuwara z Radomska

III miejsce Marianna Przewoźnik z Tomaszowa Mazowieckiego

IV miejsce Zofia Grządziel z Radomska.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić pracę Pana Tadeusza Gotowickiego z Gór Mokrych. Na spotkaniu obecne były władze miejskie oraz fundator nagród poseł Krzysztof Maciejewski, przedstawiciele Towarzystwo im. Marii Konopnickiej oraz Dyrekcja MDK w Przedborzu. Po uroczystości wręczenia nagród odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy dzielili się własnymi refleksjami i wspomnieniami związanymi z historią swoich małych ojczyzn. Zebrani goście na czele z posłem Krzysztofem Maciejewskim oraz Burmistrzem Przedborza jednogłośnie przyznali, że konkursy o podobnym charakterze są potrzebne do kultywowania tradycji i podtrzymania lokalnej tożsamości.

Autor: MDK

 

 

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem