poniedziałek, październik 22, 2018
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

Zapraszamy mieszkańców Gminy Przedbórz do składania wniosków o stypendium szkolne w charakterze socjalnym dla uczniów rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym 2017/2018. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, na rok szkolny rozpoczynający się 1 września 2017 r., prosimy składać w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2017 r.


Stypendium szkolne przyznawane jest na podstawie dochodów rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania. Kwota dochodu uprawniająca do przyznania stypendium nie może być wyższa niż 514 zł na osobę w rodzinie.
W roku szkolnym 2017/2018 przyznane uczniom stypendium szkolne w dalszym ciągu realizowane będzie jako refundacja poniesionych i udokumentowanych zakupów i opłat na cele edukacyjne i ściśle związane z poziomem edukacji ucznia (tylko do wysokości uznanych i udokumentowanych wydatków, nie więcej niż wyniesie kwota przyznanej pomocy).
Podstawą do refundacji jest przedłożenie oryginałów imiennych faktur VAT, rachunków (wystawionych na opiekuna ustawowego bądź prawnego małoletniego ucznia lub pełnoletniego ucznia, jeśli sam złoży wniosek o stypendium) lub potwierdzeń wystawionych przez szkołę dot. zajęć zorganizowanych za jej pośrednictwem.
Ważną informacją dla wnioskodawców jest to, iż jak w roku ubiegłym, refundowane będą tylko wydatki poniesione na cele edukacyjne dokonane w okresie roku szkolnego, na który uczeń ubiega się o stypendium, czyli od 1 września 2017 r. za wyjątkiem wydatków dotyczących podręczników i przyborów szkolnych, których zakup może być dokonywany zarówno w trakcie roku szkolnego, na który uczeń ubiega się o stypendium, jak i przed jego rozpoczęciem. Faktury VAT oraz rachunki z okresu lipiec – sierpień 2017r., inne niż za podręczniki i przybory szkolne, nie będą rozliczane.
Wnioski o stypendium szkolne prosimy składać w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Przedborzu (pokój nr 103) od poniedziałku do środy w godzinach 7.30 – 15.30, w czwartek w godzinach 7.30 – 17.00, a w piątek w godzinach 7.30 – 14.00.

Kontakt telefoniczny 44 781 22 61 wew. 23

Osoby ubiegające się o stypendium szkolne prosimy o składanie kompletnie wypełnionych wniosków, co będzie przekładało się na krótszy czas obsługi i brak konieczności ich uzupełnienia w późniejszym terminie.

Do pobrania:

Wniosek

Katalog wydatków

Informacja dotyczące zasad udzielani pomocy materialnej

 

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

kalejdoskop

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem