piątek, październik 19, 2018
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu pośredniczy w propagowaniu akcji „Małe Wielkie Historie” ogłoszonej przez Muzeum Historii Polski. Celem akcji jest zbiórka pamiątek historycznych i dzięki temu pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.

Muzeum czeka na najrozmaitsze obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin. Szczególne znaczenie dla Muzeum mają przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości - zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum Historii Polski poszukuje również przedmiotów codziennego użytku, fotografii, pocztówek, dokumentów, listów i pamiętników, prasy - a także elementów ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowych urządzeń, mebli oraz wyrobów rzemieślniczych i artystycznych świadczących o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych. Pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych. Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Kontakt pod numerem telefonu: (22) 211 90 29, (22) 211 90 48 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Każda propozycja przekazania pamiątek zostanie rozpatrzona przez pracowników Muzeum. W uzasadnionych przypadkach upoważniony pracownik Muzeum osobiście pojawi się u darczyńcy w celu odebrania ofiarowanego przedmiotu.
Więcej informacji na stronie Muzeum: http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski
Pocztówki promujące akcję „Małe Wielkie Historie” można odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu.

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

kalejdoskop

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem