wtorek, czerwiec 02, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

IMG_0057Patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przedborzu jest Maria Konopnicka - wybitna polska poetka i nowelistka okresu realizmu, krytyk literacki, publicystka, tłumaczka i działaczka na rzecz praw kobiet. W tym roku przypada 100 rocznica śmierci pisarki. Z tej okazji Biblioteka postanowiła uczcić swoją Patronkę i zaplanowała spotkania i imprezy jej poświęcone, które odbędą się w ciągu 2010 roku. Na ten cel została przygotowana wystawa, która znajduje się w czytelni przedborskiej biblioteki.

W dniu 9 marca 2010 r. w przedborskiej bibliotece rozpoczęły się obchody związane z Patronką. Odbyło się jedno z pierwszych zaplanowanych na ten rok spotkań czytelników z twórczością Marii Konopnickiej. Na spotkanie przybyła grupa dzieci z klasy Ic wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Lizińczyk. Dzieci zwiedziły przedborską bibliotekę, obejrzały wystawę poświęconą Patronce i napisane przez nią książki znajdujące się w zbiorach biblioteki, zapoznały się z życiorysem i twórczością pisarki. W trakcie spotkania zostały odczytane dzieciom utwory: „Stefek Burczymucha” i „Na jagody”.

Tekst: S.T.

 

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem