W dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całej Polski przeprowadzany będzie Powszechny Spis Rolny 2020.

Główną metodą pozyskiwania danych będzie samodzielne spisanie się przez każdego rolnika za pośrednictwem Internetu, poprzez formularz udostępniony na stronie spisrolny.gov.pl. Dodatkowymi formami będą spis przez telefon oraz wywiad bezpośredni prowadzony przez rachmistrza.

Powszechny Spis Rolny, to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa, które jest przeprowadzane co 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa w kraju. Dzięki niemu otrzymywane są precyzyjne dane dotyczące stanu rolnictwa w Polsce oraz na terenie każdego z samorządów lokalnych.

ℹ️Przez cały okres przeprowadzania badania, od 1 września do 30 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Przedborzu w pokoju nr 11 ( Ratusz I piętro) funkcjonować będzie Gminny Punkt Spisowy, w którym będzie można dokonać samospisu internetowego oraz uzyskać pomoc w przypadku problemów z wypełnieniem formularza.

Od 1 października do 30 listopada br. dane zbierać będą rachmistrzowie terenowi, odwiedzający gospodarstwa w celu pozyskania informacji na potrzeby Powszechnego Spisu Rolnego.

☎️Od 16 września będzie można spisać się telefonicznie w trackie rozmowy z rachmistrzem.

❗️Przypominamy, że udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy i zachęcamy do wybrania bezkontaktowych metod podawania danych – internetowej i telefonicznej ❗️

Powszechny spis rolny