czwartek, maj 28, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

092mUczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych wraz z wychowawczynią panią Haliną Kokosińską wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Swoje obserwacje, dzieci wykorzystały do wykonania rysunków, które przyniosły do biblioteki w Górach Mokrych. Z obrazków powstała wiosenna wystawa, która przedstawia budzącą się wiosnę.

Dnia 21 marca 2011r. dzieci przywitały wiosnę w bibliotece okrzykiem: „Witam Cię wiosno, mam dziś minę radosną!”. Następnie zaśpiewały wiosenną piosenkę i recytowały wiersze o wiośnie. Toczyła się również rozmowa o zwyczajach jakie towarzyszą pierwszemu dniu wiosny. W podziękowaniu za piękną dekorację wnętrza, bibliotekarka Anna Hyska podarowała dzieciom słodkie wiosenne kwiatuszki. Przygotowanie wystawy i rozmowy z dziećmi w bibliotece, miały na celu propagowanie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny.
(A.H.)

Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu pierwszy dzień wiosny został powitany w sposób szczególny. W tym dniu bibliotekę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J.I. Kraszewskiego w Kraszewicach, którzy w Przedborzu podczas swojej wycieczki zwiedzili również Muzeum Ludowe i Miejski Dom Kultury. Grupa 52 uczniów była w przedborskiej bibliotece po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie po raz ostatni.

(S.T.)

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem