poniedziałek, styczeń 27, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

chory_2011W dniach 1 - 3 maja br. w ramach III Polonijnego Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbyły się w Przedborzu uroczyste koncerty chórów i zespołów polonijnych.  Niestety nie towarzyszyła nam majowa pogoda, 3 maja w Przedborzu tak jak w całej Polsce padał śnieg. W związku z tym wszystkie zaplanowane występy odbywały się w sali widowiskowej MDK. W tym roku gościliśmy zaprzyjaźnione chóry i zespoły artystyczne reprezentujące szkoły i organizacje polonijne działające na Kresach Wschodnich. Przed publicznością zaprezentowały się chóry: „Głos znad Niemna” z Grodna, „Czerwone Maki” z Mińska,  „Sursum Corda” z Sambora, zespół taneczny „Orchidea” z Klubu Muzycznego „Polonez” z Sambora na Ukrainie oraz chór „Złocisty Promień” z Radomska. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno–religijne, młodzi wykonawcy recytowali utwory polskich poetów, a zespół taneczny „Orchidea” z Sambora pokazał jak zwykle ciekawe układy taneczne. Wykonawcy pięknie prezentowali się w uroczystych strojach scenicznych. Poza tym chóry śpiewały w kościołach w Przedborzu,  Słupi, Fałkowie i Górach Mokrych.
Organizatorzy serdecznie dziękują Senatowi RP za pomoc finansową w realizacji imprezy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do kierownictwa zespołów i chórów biorących udział w uroczystościach. Szczególne podziękowania składamy:  Weronice Jeroszynie z Grodna, Reginie Parchejczuk z Mińska, Krystynie Husarz z Sambora, Lucynie Zgrzebnickiej z Radomska oraz Anatolowi Szpakowi z Sambora za przygotowanie uczestników oraz organizację przyjazdu do Przedborza.
Na zakończenie uroczystego koncertu w dniu 3 maja, Burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński oraz Poseł Krzysztof Maciejewski złożyli życzenia naszym Rodakom z okazji  Dnia Polaków i Polonii za Granicą, podziękowali za udział w koncertach, a także zaprosili do udziału w następnych imprezach polonijnych, które będą organizowane w Przedborzu w najbliższym czasie.
Tekst: MDK

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem