środa, styczeń 29, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

konop_2011_majW dniach 14 – 15  maja 2011 roku w  MDK po raz XXXII odbyły się Ogólnopolskie Spotkania z Poezją M. Konopnickiej. Podobnie jak w poprzednich latach w konkursie wzięło udział niespełna stu uczestników, którzy prezentowali utwory Poetki w dwóch turniejach: recytatorskim i poezji śpiewanej. W kategorii klas I – III pierwszą nagrodę otrzymała Agnieszka Stawska z Radomska za interpretację utworów  „Jak to ze lnem było” i „Gdybym miał piórka”. W tej kategorii wiekowej najczęściej recytowany był jak zwykle „Stefek Burczymucha”. W kategorii klas IV – VI jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Otrzymały je: uczennica kl. V SP we Wrocławiu Marta Horyza za utwory „Na jagody” i „W obronie Jaśka” oraz Karolina Kania ze SP w Żarnowie za utwory „Pan Franciszek” i „W piwnicznej izbie”. W grupie szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Maria Ciupińska z MDK w Radomsku za prezentację utworów „Na obczyźnie” i „Czym jesteś”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury nie przyznało I nagrody. Najlepsza w recytacji okazała się Dorota Stanisz z ZSP nr 1 w Radomsku , która za „Preludium” i „Kubek” otrzymała II nagrodę.
W turnieju poezji śpiewanej w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 8 wykonawców. Zdaniem komisji jury wszyscy zasłużyli na wyróżnienie. Najlepsza okazała się 18 – letnia Paulina Marcinkiewicz reprezentująca Gminną Bibliotekę Publiczną w Żarnowie. Laureatka zaśpiewała „Pieśń o domu” oraz „Demon do poety”. W tegorocznym konkursie 5 uczestników ze szkół reprezentujących naszą gminę zostało nagrodzonych i wyróżnionych przez komisję oceniającą wykonawców. W konkursie recytatorskim Ewelina Trzeciak otrzymała II nagrodę, a Szymon Jeziorski i Jacek Karliński zostali wyróżnieni. W konkursie poezji śpiewanej uczennica kl. VI Agata Paździerska znalazła się w gronie nagrodzonych wykonawców i otrzymała III nagrodę za interpretację utworów „Poszłabym ja” i „A jak poszedł król na wojnę”. Laureatka sama akompaniowała sobie na gitarze. Uczennica kl. IV SP w Górach Mokrych otrzymała wyróżnienie za wiersze „Skrucha Józi” i „Po tej drodze”.     Po ogłoszeniu wyników konkursu przez przewodniczącego jury Bogusława Nowaka, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Dyplomy oraz nagrody wręczali przedstawiciele komisji jury, Burmistrz Miasta Przedborza  Miłosz Naczyński oraz Sekretarz Miasta Wojciech Karbownik. Na zakończenie odbył się  koncert laureatów oraz krótki pokaz tańca ludowego w wykonaniu zespołu tanecznego z przedborskiego gimnazjum.

Tekst: MDK

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem