piątek, sierpień 14, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

Miejski Dom Kultury w Przedborzu zakwalifikował się do projektu pn. „Kolorowa Lokomotywa – projekt ekologiczno – artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego. Poznaj łódzką małą ojczyznę.” Dnia 6 maja br. w Łódzkim Domu Kultury dyrektor MDK Halina Mikuszewska  podpisała porozumienie określające zasady współpracy pomiędzy ŁDK a MDK Przedbórz przy realizacji w/w projektu.

Ideą projektu „Kolorowa Lokomotywa – projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego. Poznaj łódzką małą ojczyznę” jest stworzenie oferty edukacyjnej w postaci programu edukacji ekologicznej, łączącego warsztaty artystyczne z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia skierowanej do dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Na projekt składają się warsztaty, konkursy, prelekcje. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzać w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne i obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.
Do projektu zakwalifikowane zostały dzieci /20 osób/, które w roku szkolnym uczęszczają na zajęcia organizowane przez MDK.  Pierwsze warsztaty w ramach projektu odbędą się dnia 9 czerwca br. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Dom Papiernika. Podczas warsztatów dzieci poznają proces powstawania papieru z surowców wtórnych /słoma, drewno/. Zajęcia prowadzi Ryszard Uljański - specjalista papiernictwa, pracownik Politechniki Łódzkiej, założyciel Domu Papiernika  i Fundacji „Ocalić od zapomnienia”, mającej na celu zachowanie dla przyszłych pokoleń tradycyjnych technik pozyskiwania papieru i druku. W projekcie przewidziane są również warsztaty ze scenografii ekologicznej, warsztat z tkaniny i koronki, warsztat z filcowania na mokro, warsztat z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych oraz warsztat teatralny. Partnerami projektu są: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Fundacja "Ocalić od zapomnienia". Całość realizowana jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Tekst i zdjęcia: MDK Przedbórz


Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

Doposażenie terenu w miejscowości Gaj w gminie Przedbórz

z wami zmieniamy łódzkie

Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Piskorzeniec w gminie Przedbórz

 

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem