logoW dniach 21-22 czerwca 2014 r. na przedborskim Rynku odbyła się już VI edycja  Dni Przedborza.
Tegorocznemu świętu naszego miasta towarzyszyło wiele atrakcji, konkursów, pokazów, występów artystycznych i zabaw.

W sobotę 21 czerwca br. od godz. 11.00 na scenie prezentowali się uczestnicy  V Festiwalu Piosenki Angielskiej. W konkursie udział  wzięło 39 wykonawców ze szkół z województwa łódzkiego, gmin ościennych oraz z terenu działania LGR „ Między Nidą a Pilicą”. Gościem specjalnym festiwalu była grupa 4 SZMERY, grająca utwory zespołu AC/DC. Podczas festiwalu prezentował się również Klub Miłośników Australii i Oceanii z Bydgoszczy. O godz. 18.00 nastąpiło oficjalne  otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Przedborza Miłosza Naczyńskiego, któremu towarzyszyli Posłowie na Sejm RP Elżbieta Radziszewska i Robert Telus, Sekretarz Miasta Renata Koska, Skarbnik Miasta Elżbieta Młynarczyk oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Halina Mikuszewska. Następnie swój program artystyczny przedstawiła grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Przedborzu oraz zaprezentował się Klub Tańca Towarzyskiego.
Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia święta naszego miasta był polski zespół rockowy IRA. Sobotnie obchody Dni Przedborza zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
Podczas występów poza sceną odbywały się dodatkowo konkursy: „Smaki Lata”, Orlikowa Liga, prezentował się klub motocyklowy VC 19-78 MC Prospect Chapter Przedbórz. Można było bezpłatnie zwiedzić Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej.
     Drugi dzień imprezy organizowany był pod hasłem Dnia Ekologii oraz święta naszej regionalnej potrawy – kugla z Przedborza. O godz. 15.00 rozpoczęły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z przedborskich placówek oświatowych. Jako pierwszy odbył się pokaz karate w wykonaniu uczniów  Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu. Następnie swoje umiejętności zaprezentował zespół tańca Żaklinki oraz przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Gumiś.
O godz. 17.00 dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu Halina Mikuszewska przedstawiła historię kugla z Przedborza. W tym  samym czasie, przed sceną trwała darmowa degustacja naszego przedborskiego przysmaku oraz rozdawane były ulotki z przepisem kugla. Każdy kto tylko miał ochotę mógł za darmo kosztować kugla z Przedborza. Kiedy nad Rynkiem unosił się jeszcze zapach naszej regionalnej potrawy na scenie występowali kolejno  Przedborska Orkiestra Dęta, Chór Seniora oraz Kasia Lisowska. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs ekologiczny popularyzujący segregację odpadów komunalnych. Konkurs ekologiczny odbył się w ramach projektu edukacyjno-promocyjnego dotyczącego segregacji odpadów komunalnych – Z ekologią na Ty „ Nie wyrzucaj do śmieci wszystkiego jak leci”.  Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert gwiazdy wieczoru Andrzeja Pasiecznego. Wszyscy doskonale bawili się podczas jego występu.
Po koncercie odbył się konkurs karaoke  „ Śpiewać każdy może”, wystąpił Bartek Łyszczarek z zespołem w repertuarze rockowym. Na zakończenie tegorocznych Dni Przedborza wystąpił zespół High Five Records (hip-hop).
W niedzielę poza sceną odbył się również konkurs na najlepszy kugiel z Przedborza oraz konkurs przeciągania liny „o beczkę piwa”.
Całej imprezie towarzyszyło  wiele dodatkowych atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Organizator zapewnił: wesołe miasteczko, dmuchańce, trampoliny, stragany z drobiazgami i gastronomią, sprzedaż regionalnej potrawy – kugla z Przedborza, stoisko promocyjne Gminy Przedbórz, wystawę rękodzieła podopiecznych ŚDS w Gaju. Swoje stoisko prezentował również Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych oraz Miejsko – Gminne Koło Pszczelarzy w Przedborzu.

Dzień I:

Dzień II:

Zdjęcia Pawła Grabalskiego:

Dzień I:

Dzień II: