zdj02slW miniony piątek 24 października br. oraz wtorek 28 października br. w Szkole Podstawowej w Górach Mokrych oraz w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów z Gminy Przedbórz. 90 uczniów klas pierwszych od początku roku szkolnego przygotowywało się do tego wielkiego dnia, wdrażało się w rolę ucznia oraz poznawało swoje prawa i obowiązki.

Uczniowie na ten dzień przygotowali dla rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości okolicznościowe przedstawienie, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończonej części artystycznej dyrektorzy placówek pasowali każdego pierwszoklasistę na ucznia i życzyli dobrych ocen i chęci do nauki. Jednocześnie dyrektorzy placówek gratulowali zgromadzonym rodzicom wspaniałych pociech. Do życzeń w szkołach dołączyli się Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński oraz Sekretarz Miasta Renata Koska. W uroczystym ślubowaniu w Szkole Podstawowej  im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu uczestniczył Proboszcz Parafii Przedbórz ks. Henryk Dziadczyk.
Na zakończenie ślubowania nowo pasowani uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki. W salach lekcyjnych czekał na dzieci słodki poczęstunek, po którym odbyła się przygotowana specjalnie na  tą okazję dyskoteka .

Przedbórz:

Góry Mokre: