ferie1 201515 lutego br. zakończyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Miejski Domu Kultury w Przedborzu przygotował na ten okres bogatą ofertę bezpłatnych zajęć, które realizowane były podczas ferii.

Prowadzone były różnego rodzaju  zajęcia artystyczne, edukacyjne i sportowe, odbywały się projekcje filmowe  dla dzieci i młodzieży. Przychodząc do MDK każdy mógł spróbować czegoś nowego i ciekawego. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, które bardzo chętnie korzystały z naszej oferty na spędzenie wolnego czasu podczas tegorocznych ferii. Każdego dnia można było wybrać dla siebie coś ciekawego.
Podczas ferii odbywały się  treningi MUAY THAI prowadzone przez p. Krzysztofa Cieciurę wicemistrza świata oraz mistrz Polski w tym sporcie. Uczestnicy poznali podstawowe zasady tej sztuki walki i aktywnie brali udział w treningu. Pod znanym hasłem „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH" prowadzone były różne ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce oraz gry i zabawy ruchowe z przyborami.
Prowadzone były też warsztaty rękodzieła artystycznego ECO ART,  które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Uczestnicy uczyli się robić kolorowe wiosenne kwiaty oraz  upominki na walentynki. Odbyły się również warsztaty papieroplastyki podczas których dzieci poznały tajniki techniki zdobniczej decoupage i robiły prace plastyczne w tej technice. Na warsztatach rękodzieła artystycznego dzieci robiły różne przedmioty z masy solnej. Modelowały różne przedmioty, największym powodzeniem w związku z walentynkami cieszyły się serduszka, ale były też zwierzątka, samoloty, kwiatki, gitary, bałwanki i inne.
Na zajęciach plastycznych dzieci zainspirowane fragmentem bajki pt. "KOPCIUSZEK", tworzyły prace plastyczne w różnych technikach. Najchętniej malowały pastelami i kredkami. Powstało wiele kolorowych i ciekawych prac plastycznych.
Odbywały się tez różnorodne zajęcia muzyczne dla zainteresowanych tą formą rozrywki i spędzania wolnego czasu. Uczestnicy warsztatów wokalnych śpiewali różne piosenki, próbowali poznać swoje możliwości w tej dziedzinie. Podczas warsztatów wokalno - instrumentalnych  dzieci świetnie radziły sobie zarówno z instrumentami, jak i ze śpiewem. Świetnie się bawiły przy muzyce.
Poza tym organizowane były gry i zabawy dla dzieci w języku angielskim, zajęcia informatyczne, układanki obrazkowe – mistrz puzzli, przeprowadzona została multimedialna gra edukacyjna dla młodzieży.
Podczas ferii można było również skorzystać z bezpłatnych propozycji filmowych oferowanych przez MDK. W sali kinowej odbywały się projekcje filmowe skierowane zarówno dla młodszych jak i starszych kinomanów. Zaprezentowane zostały znane i lubiane tytuły dla dzieci: PIRACI, POTWORY KONTRA OBCY, MONSTAR HIGT, WEHIKUŁ CZASU, EPOKA LODOWCOWA, PIOTRUŚ PAN.  Z propozycji kinowych skorzystali również dorośli.  Odbyła się niedzielna bezpłatna projekcja filmu APARTAMENT, natomiast w Walentynki kinomani mogli obejrzeć film pt. DRUHNY.
Wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty serdecznie dziękujemy.