1zwW dniu 1 marca 2015 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Wzorem ubiegłego roku pamięć o Bohaterach Niezłomnych została uczczona w Przedborzu. Święto to zostało ustanowione przez Sejm na mocy ustawy z 3 lutego 2011 roku. W Kościele parafialnym w Przedborzu odbyła się uroczysta Msza Święta  w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Około godz. 15.00 rozpoczął się panel filmowy poświęcony Bohaterom Podziemia Antykomunistycznego. Następnie uczestnicy spotkania złożyli hołd poległym żołnierzom pod pomnikiem Partyzantów Ziemi Przedborskiej. Pan Tadeusz Niebelski odegrał na trąbce patriotyczne utwory, zostały także odpalone race. Pod brzozowymi krzyżami, na których widniały tabliczki z nazwiskami Żołnierzy Wyklętych zapalano znicze.
Ponadto od dnia 25 lutego 2015 roku w Miejskim Domu Kultury można oglądać wystawę  przygotowaną  przez pracowników Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi.  
Ogromne podziękowania pragniemy złożyć Panu Zbigniewowi Strojkowskiemu, który wraz z młodzieżą naszych szkół i studentami, przygotował bogaty program uroczystości i dekoracje.

Tekst: A.A
Zdjęcia: Wiesław Domagała, Michał Koski