IMG_0285W dniu 11 marca 2010 roku odbyły się dwa spotkania, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, z panem Robertem Karwatem, znanym również jako Habibi Hamid - pisarzem, poetą, autorem bajek, baśni, opowiadań, powieści i felietonów.

O godzinie 9.00, licznie przybyła grupa dzieci z klas 1-3 z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego, wzięła udział w spotkaniu dotyczącym baśni, napisanych przez autora. Dzieci zapoznały się z książkami „Pióra motyla” oraz „Pyzia i przyjaciele”, wysłuchały zaśpiewanych przez niego jego własnych piosenek i same chętnie zgłaszały się do wspólnego śpiewania
i recytowania wierszy. W trakcie spotkania zasypały pisarza mnóstwem pytań. Na koniec pan Karwat podarował dzieciom „kwiaty marzeń”.

W spotkaniu „Miłość albo Demony”, które rozpoczęło się o godzinie 10.30, uczniom
z klas 6, zostały przybliżone powieści „Drugie skrzydło” i „Dziewczyna z marzeń”. Pisarz bazując na tych utworach uczulił młodzież na problem uzależnień od alkoholu i narkotyków oraz walkę
z nimi, uświadamiając jednocześnie jak ważne są takie wartości jak: miłość do drugiego człowieka, wzajemne zrozumienie, przyjaźń i rodzina. Wyjaśnił, że demony - uzależnienia, należy zwalczać miłością, bo tylko miłość zdolna jest pokonywać trudności i przynosić szczęście.

Po spotkaniach autor rozdawał autografy i wpisał się do księgi pamiątkowej biblioteki.

Tekst: S.T.

Zdjęcia ze spotkania z godz.9.00

Zdjęcia ze spotkania z godz.10.30