pios_ang_2010Już po raz trzeci odbył się w Przedborzu Festiwal Piosenki Angielskiej. Festiwal rozpoczął się odśpiewaniem hymnu Zjednoczonego Królestwa, który wykonała schola ze SP z Przedborza pod kierunkiem pani Małgorzaty Błońskiej. Festiwal otworzył Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński. Impreza ma na celu popularyzację języka i kultury Zjednoczonego Królestwa. W tegorocznym festiwalu brali udział uczestnicy z województwa łódzkiego. W konkursie wystąpiło 24 uczestników w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe: kl. I – III oraz IV – VI, uczniowie gimnazjów oraz młodzież ponadgimnazjalna. Poza solistami na scenie prezentowały się również duety oraz zespoły muzyczne. Między występami konkursowymi uczennice z przedborskiego gimnazjum przedstawiły ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii, a także pokaz taneczny „free style”. Po części konkursowej wszyscy uczestnicy Festiwalu wspólnie zaśpiewali utwór z repertuaru The Beatles „Yellow Submarine”, z akompaniamentem Magdy Patek z PG w Przedborzu, która zagrała na pianinie oraz z towarzyszeniem kilku gitar. Zwycięzcy jako dodatkową nagrodę udzielili wywiadu dla Radia Strefa Fm z Piotrkowa Trybunalskiego, które objęło patronat medialny nad imprezą

http://www.epiotrkow.pl/news/Wojewodzki-Festiwal-Piosenki-Angielskiej-,4676

Komisja jury przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat. szkół podstawowych kl. I - III

I nagroda - Klaudia Krak - Bełchatów

Kat. szkól podstawowych kl. IV - VI

I nagroda - Ewelina Trzeciak - Przedbórz

Wyróżnienia:

- Paulina Młynarczyk - Rzejowice

Kat. gimnazja

I nagroda - Emilia Nowak - Strzelce Małe

Wyróżnienia:

- Kinga Marcinkiewicz

Kat. szkoły ponadgimnazjalne

I nagroda - Paulina Białek - Radomsko

Nagroda specjalna:

- Paulina Białek - Radomsko

Kat. zespoły, duety:

I nagroda - Zespół „ Girls”- SP Przedbórz

Wyróżnienia:

- Zespół ze Złoczewa

Na zakończenie, jako gwiazda festiwalu wystąpił zespół 4 Refy z Łodzi, wykonujący muzykę szantową, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miejski i MDK w Przedborzu, Oxford University Press, Pearson Longman, Express Publishing, Powiat Radomszczański, piekarnie: Różycki, Trzeciak, Smoląg.

Plakaty przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych oraz pani Ewa Woźniak i uczniowie z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Przedborzu. Koordynatorem imprezy był pan Łukasz Czuryłło nauczyciel języka angielskiego w ZSP w Przedborzu. Dyrekcja MDK serdecznie dziękuje wszystkim osobom, instytucjom i firmom za pomoc i wsparcie przy organizacji festiwalu.

Tekst: MDK