Drukuj

W dniu wczorajszym w naszej gminie świętowaliśmy Złote Gody. Jubileusz obchodziło 16 par z terenu naszej Gminy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Aleksego w Przedborzu o godz. 12:00.

Z tej okazji zostały wręczone parom małżeńskim, które przeżyły ze sobą 50 lat medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonała Burmistrz Miasta Przedborza, Pani Wiesława Janosik. Nie zabrakło słów uznania pod adresem dostojnych jubilatów, podziękowań za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia. Do życzeń dołączyli się m. in. Proboszcz Parafii Przedbórz ks. Kanonik Henryk Dziadczyk, ks. Stanisław Obratański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu Pan Krzysztof Zawisza, Sekretarz Miasta Przedborza Pan Paweł Kluska, Skarbnik Pani Elżbieta Młynarczyk i z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Magdalena Jędrzejczyk.

Jubilatom dziękujemy, że zechcieli razem z nami obchodzić swoje święto - Złoty Jubileusz Małżeństwa. Jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za trud włożony we wspólnie przeżyte lata, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej naszej Gminy. Życzymy Jubilatom wielu jeszcze lat życia w zgodzie i pomyślności oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.

Zdjęcia: Wiesław Domagała