W dniu 19 grudnia odbył się pierwszy Przedborski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie to zostało przyjęte niezmiernie miło przez mieszkańców oraz przyjezdnych. Ten dzień był nadzwyczaj magiczny także dzięki licznym występom dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół zlokalizowanych na terenie gminy. Występ dała także nasza wspaniała orkiestra oraz chór z Ukrainy. Na jarmarku mogliśmy znaleźć pyszne ciasta, pierniki, pierogi, ryby wędzone, oscypki na ciepło z żurawiną, a nawet kapustę z grochem, a dla zmarzluchów były także gorące napoje, które przyjemnie rozgrzewały w ten wietrzny dzień. Tak jak wspominaliśmy, można było kupić nie tylko cudowne ozdoby świąteczne czy choinki, ale też różne zabawki dla dzieci, piękne ręcznie robione przytulanki, a także biżuterię. Dzieciaczki mogły wykazać się inwencją twórczą pod okiem przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych z Przedborza i wykonać samodzielnie ozdoby, które na pewno przystroją domy najbliższych. Czekało na nich wyjątkowe spotkanie z Mikołajem, który przechadzał się wśród odwiedzających. Przebojem jak zwykle okazał się nasz tradycyjny kugiel, który rozszedł się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Każdy stragan cieszył oko, ale to właśnie stoisko Niepublicznego Przedszkola Gumiś otrzymało pierwsze miejsce i statuetkę w konkursie na najpiękniejsze stoisko bożonarodzeniowe, drugie miejsce zajął Klub Seniora, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich Klub Kobiet Kreatywnych w Brzostku i Gaju, jeszcze raz serdecznie gratulujemy inwencji twórczej laureatom.

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników mógł odczuć magię świąt w tej pięknej scenerii, a wydarzenie to przejdzie do tradycji i będziemy wspólnie spotykać się każdego roku w tym magicznym czasie.

Powielając słowa życzeń Pani Burmistrz Miasta Przedborza oraz Radnego Tomasza Małeckiego, życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia za rok!