092mUczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych wraz z wychowawczynią panią Haliną Kokosińską wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Swoje obserwacje, dzieci wykorzystały do wykonania rysunków, które przyniosły do biblioteki w Górach Mokrych. Z obrazków powstała wiosenna wystawa, która przedstawia budzącą się wiosnę.

Dnia 21 marca 2011r. dzieci przywitały wiosnę w bibliotece okrzykiem: „Witam Cię wiosno, mam dziś minę radosną!”. Następnie zaśpiewały wiosenną piosenkę i recytowały wiersze o wiośnie. Toczyła się również rozmowa o zwyczajach jakie towarzyszą pierwszemu dniu wiosny. W podziękowaniu za piękną dekorację wnętrza, bibliotekarka Anna Hyska podarowała dzieciom słodkie wiosenne kwiatuszki. Przygotowanie wystawy i rozmowy z dziećmi w bibliotece, miały na celu propagowanie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny.
(A.H.)

Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu pierwszy dzień wiosny został powitany w sposób szczególny. W tym dniu bibliotekę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J.I. Kraszewskiego w Kraszewicach, którzy w Przedborzu podczas swojej wycieczki zwiedzili również Muzeum Ludowe i Miejski Dom Kultury. Grupa 52 uczniów była w przedborskiej bibliotece po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie po raz ostatni.

(S.T.)