W dniu dzisiejszym w naszej gminie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Dokładnie 100 lat temu 9 marca 1923 roku urodziła się mieszkanka naszej gminy Pani Helena Szproch z Piskorzeńca, córka Michała i Józefy małżonków Wójcik. Z tej wyjątkowej okazji Burmistrz Miasta Przedborza Wiesława Janosik, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Henryk Wnuk oraz Sekretarz Miasta Przedborza, Paweł Kluska, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Jędrzejczyk złożyli Pani Helenie serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, w zdrowiu, szczęściu i radości.
„Setne urodziny to piękny wiek, który budzi ogromny szacunek i zasługuje na szczególne gratulacje. Była Pani świadkiem dziejów naszego narodu. Dane było Pani przeżyć wiek polskiej historii, doświadczyć wielu podniosłych wydarzeń oraz trudów i radości życia.
Pani sędziwy wiek stanowi skarbnicę doświadczeń dla kilku pokoleń, doświadczeń, które są drogocennym dziedzictwem i stanowią o naszej tożsamości narodowej.
Z należnym szacunkiem mamy zaszczyt przekazać Pani w imieniu władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców Gminy Przedbórz, z okazji tak pięknego Jubileuszu, gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i nieustającej pogody ducha.
Życzymy Pani kolejnych lat życia upływających w spokoju i w zdrowiu, spędzonych w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół.”- mówiła Burmistrz Miasta Przedborza – Wiesława Janosik.
Pani Helena otrzymała również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.
Setna rocznica urodzin okazała się być także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki. Nasza Jubilatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem i z zadowoleniem dzieli się swoimi wspomnieniami nie tylko z najbliższą rodziną.