IMG_1409mW dniu 14.06.2011r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Ulubiona postać z bajki, baśni”.

Konkurs został zorganizowany dla pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu biorących udział w programie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. W ciągu ostatnich miesięcy uczniowie z klasy Ib pani Lucyny Orłowskiej brali udział w różnego typu zajęciach, z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych, mających na celu pomóc im rozwinąć ich naturalne zdolności i zainteresowania, z którymi przyszli do szkoły. Jedno z takich zajęć odbyło się w przedborskiej bibliotece w dniu 09.05.2011r. podczas trwającego „Tygodnia Bibliotek”.
Uczestnicy konkursu wykonali swoje prace wykorzystując różnorodną technikę, rysunki zostały namalowane farbami, kredkami, a także wyklejone bibułą i kolorowym papierem. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prace można oglądać w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu.

Nagrodzeni:

I miejsce: Wiktoria Łuczyńska.
II miejsce: Wiktor Kaźmierczak.
III miejsce: Bartek Francuz.

Tekst: S.T.