P9030001mW sobotę 3 września 2011 roku Gmina Przedbórz wspólnie z Gminą Wielgomłyny, Gminą Żytno i Gminą Dobryszyce oraz Starostwem Powiatowym w Radomsku reprezentowała nasz region na 8 Jarmarku Wojewódzkim w Łodzi. Tradycyjnie  już, w ciągu 3 dni, na ul. Piotrkowskiej prezentowały się miasta, miasteczka, miejscowości i instytucje regionu. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Mixer Regionalny łódzkie 2011”.
Reprezentacja  Starostwa, której Gmina Przedbórz była członkiem, ulokowana była w Strefie Turystyki i Rekreacji, gdzie prezentowaliśmy się w dwóch domkach wystawienniczych. Jeden z nich był areną czarów odprawianych przez Radomszczańskie Starostwo przy pomocy Gmin Żytno i Dobryszyce. Trzy wiedźmy zaczepiały przechodniów i uprawiały na nich czary. Widowisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, a uwagę zebranych przy wiedźmach gapiów był w stanie oderwać jedynie intrygujący i pobudzający kubki smakowe zapach dobiegający z sąsiedniego domku.   Zarówno Łodzianie jak i turyści uczestniczący w Jarmarku ochoczo zaglądali do przedborskiego domku dopytując o źródło wabiącego ich aromatu. Wszyscy chętnie degustowali kugla dopytując o sposób jego przyrządzania, pochodzenie i regionalny charakter zaciągając jednocześnie podstawowych informacji o Gminie. Chluby Przedborza, potrawy wpisanej w 2009 roku na listę produktów regionalnych zakosztowali również m.in. Minister Cezary Grabarczyk i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozdawane pocztówki przedstawiające panoramę Przedborza oraz Przewodnik Przyrodniczo – Edukacyjny Ziemi Przedborskiej. Wielu przechodniów zwabionych zapachem kugla i zauroczonych malowniczym położeniem Przedborza dopytywało między innymi o szlaki rowerowe, spływy kajakowe, czy miejsca noclegowe na terenie Gminy.  
Amatorzy słodkich przysmaków przy stoisku Gminy Przedbórz mogli zakosztować pysznego miodu lipowego i wielokwiatowego pochodzącego z pasieki z Tarasu.
Doskonałe uzupełnienie dla przyciągającego widzów pokazu czarów i przepysznego kugla Gminy Przedbórz stanowiła piękna wystawa rękodzieła z Gminy Wielgomłyny.
Tekst: MB