DSC_7520mW sobotę, 11 lutego 2012 roku w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Górach Mokrych odbyło się spotkanie walentynkowe dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział 15 osób.
Na początku spotkania dzieci poznały historię Świętego Walentego, który jest Patronem zakochanych i dowiedziały się, że tradycja obchodzenia Walentynek dotarła do Polski w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Podczas spotkania były czytane życzenia i wiersze związane z Dniem Zakochanych, oraz opowieść o „Spełnionym uczuciu”. Dzieci dowiedziały się jak brzmi słowo „Kocham Cię” w różnych językach, szukały par literackich w baśniach, a także przedstawiły inscenizację wiersza „Żuk” Jana Brzechwy.
Następnie przy pomocy bibliotekarki - Anny Hyskiej, dzieci przygotowały balony w kształcie serca z wypisanymi imionami swych sympatii lub najlepszych przyjaciół i doczepiały je do gałązek. Nie obyło się bez robienia walentynek. Każde dziecko samodzielnie wykonało piękną walentynkę dla mamy, taty, kolegi lub koleżanki (dzieci zabrały walentynki do domu by dać je rodzicom). Papierowe serca były wycinane, rysowane lub wyklejane.
W kolejnej części walentynkowego spotkania dzieci przygotowały wystawę książek, w których znajdują się historie opisujące miłość i przyjaźń. Na wystawie znalazła się również walentynkowa tablica, do której dzieci doczepiły wycięte z gazet zdjęcia zakochanych par i czerwone serduszka.
Na zakończenie spotkania odbyła się walentynkowa dyskoteka i wspólne śpiewanie piosenek o miłości.

MBP