DSC01841mW minioną niedzielę, to jest 4 marca 2012 roku o godzinie 17:00 w Kościele parafialnym w Przedborzu odprawiona została msza święta podczas, której uroczyście przywitano nowego proboszcza ks. Henryka Dziadczyka. We mszy św. uczestniczyło wielu dostojnych gości, orkiestra dęta, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Przedborza. Nie zabrakło również reprezentacji Makowca, poprzedniej parafii ks. H. Dziadczyka, która przybyła pożegnać swojego wieloletniego proboszcza i przybliżyć Przedborzanom sylwetkę nowego ks. dekana.
Ks. Henryk Dziadczyk urodził się 16.01.1954r. w Dąbrówce nad Pilicą. Święcenia Kapłańskie przyjął 31.05.1979 roku z rąk Sługi Bożego, ks. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Bazylice Sandomierskiej. Pracę Kapłańską rozpoczął w Parafii Kazanów Konecki jako wikariusz. Po trzech latach otrzymał nominację na podobne stanowisko do parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach. Natomiast po siedmiu latach pracy, z woli ks. Biskupa Edwarda Materskiego, przyjął misję tworzenia parafii w Makowcu koło Radomia, która dzięki wielkiemu zaangażowaniu wiernych zaowocowała wybudowaniem Świątyni. 
Powitalna msza św. trwała około 2,5 godz. i miała niezwykle uroczysty przebieg, bogata była w ujmujące historie i wyznania, a wszyscy zebrani opuszczali kościół niezwykle wzruszeni.

Fot. P. Grabalski
Tekst: M.B.