IMG_0108W dniu 12 kwietnia 2012 roku, o godzinie 10.30, w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Przedborzu, odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, z  panem Wiesławem Drabikiem - autorem ponad 100 wesołych książeczek dla dzieci, takich jak np. „MAŁa mYSZ skacze czyli Myszomania”, „Wielka wycieczka do małego miasteczka”, „Z tatą w ZOO”, „Z tatą w cyrku”, „Łakomczucha”, „Chwalipięta”, „Kocie łakocie”, czy „Nie-Zły Pies”.
Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie ze szkoły podstawowej i rodzice z młodszymi dziećmi. Na wstępie spotkania pan Wiesław Drabik w zabawny i żywy sposób opowiedział o sobie i o tym, jak powstawały jego książki: od pomysłu, poprzez drukarnię, aż do chwili, kiedy książka była gotowa, by trafić do rąk małego czytelnika.
Pan Drabik czytał najśmieszniejsze fragmenty ze swoich książek i bawił się razem z dziećmi w wspólne odgadywanie rymowanych zakończeń zdań, podczas którego poprawne odpowiedzi nagradzał naklejkami i zakładkami do książek, a za największą ilość uzbieranych przez dzieci naklejek, podarował książkę.
Podczas spotkania z panem Drabikiem było bardzo wesoło, a dzieci bawiły się znakomicie układając rymowanki, czytając urywki książek autora i wspólnie próbując wymyślić różne rymowane zakończenia jednej z nich.
Na koniec dzieci zadawały pisarzowi pytania, na które chętnie odpowiadał. Po spotkaniu autor rozdawał autografy i wpisał się do „Księgi Pamiątkowej” przedborskiej biblioteki, były też wspólne zdjęcia.
Tekst i fot.: S.T.