PLAKAT_mBurmistrz Miasta Przedborza serdecznie zaprasza w dniu 9 czerwca 2012 roku na coroczną  imprezę plenerową pn. Dzień Przedborza, która w tym roku odbędzie się na boisku MKS. Tego dnia szykowanych jest dla mieszkańców Gminy i przybyłych gości wiele atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie  zespół „Janowski Projekt”, którego wokalistą jest popularny polski piosenkarz i kompozytor Robert Janowski znany z telewizyjnych programów rozrywkowych. Z kolei 10 czerwca 2012 roku odbędzie się w Przedborzu VI Festyn „Lato z Powiatem Radomszczańskim”, gdzie gwoździem programu będzie wszystkim znany polski zespół rockowy PERFECT.
W dniu 9 czerwca impreza rozpocznie się o godz. 16:30 wyborem MINI MISS Przedborza 2012. W przerwie pomiędzy kolejnymi wejściami małych kandydatek do tego tytułu wystąpi zespół taneczny Żaklinki. Po zakończeniu konkursu będzie można zobaczyć na scenie Zespół Milky Boys-grupę młodych uzdolnionych dzieciaków z Końskich oraz pokaz wschodnich sztuk walki w wykonaniu małych karateków z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu. Po ich występie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy przez władze Gminy, a następnie odbędzie się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych z ZSG w Przedborzu. Po godz. 19:00 rozpocznie się koncert zespołu HELOU - laureata Festiwalu PRZEBOJEM NA ANTENĘ i o godz.21:00 koncert zespołu „Janowski Projekt”.  Imprezę zakończy Dyskoteka pod gwiazdami, podczas której będzie można wspólnie śpiewać i tańczyć. W dniu 9.06.2012 odbędzie się również Konkurs na najlepszą sałatkę, Konkurs na najlepszy kugiel z Przedborza oraz Przeciągania liny i wozu strażackiego. Zobaczyć będzie można również wystawę rękodzieła podopiecznych ŚDS w Gaju.
Z kolei Festyn Powiatowy, który odbędzie się 10 czerwca 2012 r. rozpocznie się, jak co roku Paradą Gmin. Tegoroczna parada wyruszy o godz. 12:00 spod Urzędu Miejskiego w Przedborzu i przemaszeruje na boisko MKS Pilica gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Następnie rozpocznie się przegląd Zespołów Ludowych i Orkiestr Dętych. Natomiast ok godz. 15:20 odbywać się będą równolegle Koncert Zespołu EDDIE (na scenie na boisku MKS) oraz  finały Turnieju MINI EURO (na boisku przy zalewie) . Eliminacje do finału zostały rozegrane w Kamieńsku w dniu 27.05.2012 r. podczas Powiatowego Dnia Dziecka 2012 (drużyna reprezentująca Gminę Przedbórz awansowała do finału). Po południu odbędzie  się pokaz Stowarzyszenia "Zadruga Wierczan" i Stowarzyszenia „Rota” oraz pokaz podnoszenia ciężarów w wykonaniu członków LKS Dobryszyce. Z kolei przed godz 18:00 rozpocznie się finał konkursu Karaoke, do którego eliminacje zostały rozegrane w dniu 18 maja 2012 roku w Przedborzu i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wieczorem wystąpią kolejno  zespół Dance Express i MAAK., po których  laureat konkursu karaoke wystąpi wspólnie z gwiazdą niedzielnego wieczoru – zespołem Perfect. Imprezę zakończy Dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez Dj Lewego.

Podczas obu dni skosztować będzie można KUGLA, regionalnej potrawy z Przedborza.
Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych gości będzie wesołe miasteczko oraz liczne stoiska handlowe i gastronomiczne.

Serdeczne zapraszamy.

Tekst: M.B.

Regulaminy