jpW dniu 22.10.2012 roku, z okazji liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II, w Górach Mokrych odbyło się spotkanie pt. „Kawiarnia wspomnień”, na które przybyli goście z Klubu Seniora w Przedborzu oraz mieszkańcy Gór Mokrych. Pierwsza część spotkania odbyła się w filii bibliotecznej w Górach Mokrych, gdzie przy kawiarnianych stolikach zasiedli przyjaciele Jana Pawła II, w których rolę wcielili się  uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych. Przy filiżankach herbaty i „wadowickich kremówkach” wspominali Papieża Polaka, który był niezwykłym człowiekiem o wielkim sercu.
Po przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy VI, zostały wręczone dyplomy i nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie poświęconym Papieżowi. Uczniowie klas 0-III wykonali prace plastyczne na konkurs: „Jan Paweł II Papież rodziny”, które znalazły się na wystawie w bibliotece w Górach Mokrych. Nagrody w tym konkursie otrzymali: Jakub Konieczny (klasa 0), Oliwia Błazińska (klasa I), Jola Dębska (klasa II), Kasia Kluska (klasa III). W konkursie wiedzy o Janie Pawle II udział wzięli uczniowie klas IV-VI i w tej kategorii najwięcej punktów zdobyli: Julita Wicik (klasa VI), Łukasz Pijewski (klasa IV), Olek Obarzanek (klasa V). Dyplomy i nagrody wręczyła dzieciom pani Barbara Konopka z przedborskiego Klubu Seniora. Oprócz dyplomów i nagród przygotowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, zostały również wręczone dyplomy, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu wraz z filią. Wyróżnienia w konkursie plastycznym od biblioteki otrzymali: Emilia Kluska, Krzysztof Kowalczyk, Kasia Kluska i Kuba Gotowicki.
Po pierwszej części spotkania, wszyscy uczestnicy udali się do miejscowego kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbe, gdzie wzięli udział w apelu i wspólnej modlitwie różańcowej.
Spotkanie przygotowali: pani Maria Pytlos (katecheta), która również poprowadziła pierwszą część tego spotkania, pani Monika Mechelewska (nauczyciel), pani Karolina Osicka (nauczyciel) i pani Anna Hyska (bibliotekarka filii w Górach Mokrych).
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu wraz z filią, pragnie serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego spotkania nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych. Serdeczne podziękowania również pragniemy przekazać dyrekcji Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych i wszystkim obecnym na tym spotkaniu gościom.

Zdjęcia udostępnili: Karolina Osicka i Sylwia Tymińska.

Tekst: M.P. i S.T.