Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu przyłączyła się do akcji „Z książką na walizkach”, która ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Akcja od kilku lat jest organizowana w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo „Literatura” z Łodzi oraz wojewódzkie i lokalne biblioteki publiczne.

W tym roku do akcji przyłączyły się biblioteki publiczne w miejscowościach: Biała, Biała Rawska, Bielawy, Bocheń, Bolimów, Brójce, Buczek, Chąśno, Domaniewice, Gorzkowice, Inowłódz, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Koluszki, Komorów, Kwiatkowice, Łowicz, Łódź, Łubnice, Łyszkowice, Maków, Nieborów, Nowy Kawęczyn, Osiaków, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Przedbórz, Radomsko, Rząśnia, Sędziejowice, Sieradz, Smardzewice, Sokolniki, Szczerców, Twarda, Wiaderno, Wieluń, Wieruszów, Wolbórz, Zduny, Złoczew i Żychlin.
Ponieważ 2013 rok jest przypisany Julianowi Tuwimowi, dlatego tegoroczna akcja „Z książką na walizkach” poświęcona będzie temu pisarzowi i jego twórczości, a hasło imprez to „Wokół Tuwima”. Imprezy w ramach tej akcji będą odbywać się w/w bibliotekach w dniach 9-11 maj 2013r. Finał w dniu 11 maja 2013r. w Tomaszowie Mazowieckim.
W dniu 9 maja 2013 r. o godzinie 12.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu, w ramach tej akcji, odbędzie się spotkanie z pisarzem, Panią Joanną Olech, podczas którego zostanie rozwiązany konkurs plastyczny adresowany do dzieci ze szkół podstawowych „Rany Julek za co lubię Juliana Tuwima”.
Przedborska biblioteka zaprasza do udziału w akcji „Z książką na walizkach”.

Tekst: S.T.