W czwartek 18 kwietnia br. w gmachu Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wręczono nagrody za udział w IX edycji konkursu Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w 2012 roku. Przedbórz otrzymał nagrodę, za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii  PRZESTRZEŃ W ZIELENI za realizację projektu: TEREN WOKÓŁ ZBIORNIKA WODNEGO W PRZEDBORZU.

Nagrodę, którą w imieniu Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich wręczyła dr. inż. arch. Elżbieta Muszyńska, odebrał Burmistrz Miasta Pan Miłosz Naczyński. Zwycięski projekt został także nagrodzony honorową nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego, którą wręczyła Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi Pani Ewa Paturalska – Nowak.
Dodatkowo wręczono nagrody w kategorii: przestrzeń zrewitalizowana oraz przestrzeń publiczna.
Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się prezentacja nagrodzonych realizacji:
Teren wokół zbiornika wodnego w Przedborzu,
Plac Dworcowy w Skierniewicach,
Plac Jana Pawła II w Brzezinach.
Nagroda przyznawana jest za nowatorskie i atrakcyjne krajobrazowo zagospodarowanie przestrzeni publicznej, które przyczynia się do integracji społeczności lokalnej. Gmina Przedbórz złożyła projekt zagospodarowania i rewitalizacji zdewastowanego terenu wokół Zbiornika Wodnego. Realizacja projektu stworzyła zarówno mieszkańcom jak i turystom miejsce do wypoczynku, rekreacji dla różnych grup wiekowych oraz możliwość organizowania różnego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych.