IMG 0459Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu zorganizowała spotkanie z panią Joanną Olech - autorką książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Dynastii Miziołków”, za którą pisarka otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (w 1995 roku) i nagrodę w kategorii Dziecięcy Bestseller Roku (w 1996).

Spotkanie odbyło się w dniu 9 maja 2013 roku o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego. Na spotkanie przybyła liczna grupa dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu.
Podczas spotkania pani Joanna opowiedziała o sobie i swoich książkach, urządziła quiz na znajomość bohaterów swoich książek oraz konkurs wśród 3 wybranych z publiczności chłopców na to, który z nich najbardziej przypomina Miziołka - bohatera jednej z jej książek. Było bardzo wesoło, a dzieci bawiły się znakomicie wymyślając historyjki, które pani Joanna musiała narysować. Na koniec pani Joanna została otoczona przez swoich czytelników, którym rozdawała autografy i przybijała zabawne pieczątki.

Tekst: S.T.