slubowanie001W piątek 25 października br. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu oraz Szkole Podstawowej w Górach Mokrych odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przygotowania do tego wielkiego dnia trwały od początku roku szkolnego. Uczniowie klas pierwszych przez ten cały okres wdrażali się w rolę ucznia, poznawali swoje prawa i obowiązki.

Pierwszoklasiści specjalnie na ten dzień przygotowali okolicznościowe przedstawienie, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończonej części artystycznej Dyrektorzy placówek pasowali każdego pierwszoklasistę na ucznia, życząc mu wiele radości, uśmiechu, dobrych ocen i chęci do nauki. Jednocześnie dyrektorzy placówek gratulowali zgromadzonym rodzicom wspaniałych pociech. Do życzeń w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu dołączył się Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński oraz Proboszcz Parafii Przedbórz ks. Henryk Dziadczyk.
Na zakończenie uroczystości nowo pasowani uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a salach lekcyjnych czekał na nich słodki poczęstunek.

 

Przedbórz:

Góry Mokre: